603 727 220
dentiko.gabinet@gmail.com

IMPLANTY ZĘBÓW

Implanty stomatologiczne są najbardziej fizjologicznym, trwałym i komfortowym dla pacjenta sposobem zarówno na uzupełnienie pojedynczych braków zębowych, jak i kompleksową rehabilitację narządu żucia. Leczenie polega na wszczepieniu w kość szczęki lub żuchwy specjalnie przygotowanej i indywidualnie dobranej śruby wykonanej z tytanu.
Tytan jest materiałem biokompatybilnym, niewywołującym alergii oraz stanów zapalnych. Jest to najlepiej tolerowany metal przez organizm człowieka, a przy tym niezwykle mocny i trwały. Jest on stosowany również w innych dziedzinach medycyny np w endoprotezach stawu biodrowego.
Po zabiegu implantacji zebów następuje proces osseointegracji czyli wrastania kości w biozgodną powierzchnię tytanu. W klasycznym postępowaniu proces ten trwa około 3 miesięcy w żuchwie i 6 miesięcy w szczęce. W tym czasie implant zęba nie jest obciążony, czyli nie ma na nim korony. Po upływie niezbędnego czasu implant zęba zostaje odsłonięty, błona śluzowa goi się i możemy wykonywać odbudowę protetyczną. Uzupełnieniem z wyboru jest porcelanowa korona, która za pomocą specjalnego łącznika jest osadzona na implancie. Jeżeli brakuje kilku zębów, możliwe jest wykonanie mostu lub protezy opartej na kilku implantach.

Implanty stomatologiczne

Warunkiem koniecznym do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu jest wystarczająca ilość i jakość kości. Integralną częścią nowoczesnej implantologii są zabiegi rekonstrukcji kości np. Podnoszenie dna zatoki szczękowej, poszerzenie wyrostka zębodołowego przy użyciu biomateriałów. Dzięki dodatkowym zabiegom jesteśmy w stanie pomóc pacjentom u których w wyniku procesów degeneracyjnych kość uległa znacznemu osłabieniu.

Jeżeli masz braki zębowe, zgłoś się na konsultację w naszym gabinecie. Na podstawie badania, wywiadu i tomografii komputerowej (nazywanej w tym przypadku CBCT) możemy ustalić przebieg leczenia, wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i zaplanować zabieg.