603 727 220
dentiko.gabinet@gmail.com

WYBIELANIE

Wybielanie zębów:

Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów zwiększających estetykę pojedynczego lub wielu zębów. Wybielanie pojedynczego zęba czyli tzw. wewnętrzne, dotyczy głównie zębów przednich po ich leczeniu endodontycznym (kanałowym) sprzed lat. Polega ono na aplikacji preparatu wybielającego do środka zęba po uprzednim jego opracowaniu. Do uzyskania zadowalającego efektu potrzebnych jest zazwyczaj kilka wizyt, na których uzupełniany jest środek wybielający. Na ostatnim spotkaniu, czasowy opatrunek wymieniany jest na ostateczne wypełnienie.
Przy wybielaniu wielu zębów wyróżniamy dwie metody – gabinetową, potocznie zwaną “lampą” lub “laserem” oraz nakładkową czyli domową.

Wybielanie metodą gabinetową odbywa się z użyciem lampy BEYOND i trwa ok. 90 minut. Na powierzchnie wargowe zębów nakładany jest preparat wybielający w trzech cyklach po 15 minut. Efekt widoczny jest od razu po wizycie.

Wybielanie metodą nakładkową/domową obejmuje 2 krótkie wizyty. Na pierwszej pobierany jest wycisk pod szyny wybielające. Na drugiej zaś pacjent otrzymuje szyny z zestawem do wybielania. Codzienna aplikacja preparatu do szyn wg. zaleceń stomatologa powoduje pojawienie się efektu wybielania po ok. 7-14 dniach.

Nadwrażliwość po obu metodach jest zjawiskiem normalnym i mijającym po kilku dniach od zakończenia zabiegu. Należy pamiętać o tym, że trwałość uzyskanego efektu zależy przede wszystkim od higieny jamy ustnej oraz nawyków pacjenta, stąd tak ważna jest profilaktyka.